LONDRA İÇİN TASARLANMIŞ NEŞELİ OTOBÜS DURAKLARI : ”BUS, STOP AND ENJOY YOURSELF”

peterjudson_07_kotsifir

Otobüs durakları genellikle fonksiyonun öncelikli olduğu tasarım kararlarıyla inşa ediliyor. İllüstratör Peter Judson, gösterişten uzak bu mekanları oyunbaz bir yaklaşımla ele alıyor. Sanatçı, Londra’nın 31 farklı mahallesi için yaptığı, postmodern renk, desen ve formlarla bezeli tasarımlarıyla kendine mimari bir oyun alanı yaratmış.

Londra’nın işleve göre tasarlanmış gri çatılı otobüs duraklarının özellikle yağmurlu havalarda kendisi için iç karartıcı olduğunu söyleyen Judson, kötü havalarda sığınabileceğiniz bu sığınağın hem kuru hem de neşeli kalmamızı sağlayabileceğini düşünüyor.

Alışveriş merkezlerinin elementlerini ödünç aldığını söyleyen sanatçının, otobüs duraklarını eğlenceli objelere dönüştürdüğü ”Bus, Stop and enjoy yourself” serisi karşınızda.

Görseller © Peter Judson

peterjudson_00_kotsifir

Londra’nın halihazırdaki otobüs durakları © Peter Judson

peterjudson_01_kotsifir peterjudson_02_kotsifir peterjudson_03_kotsifir peterjudson_04_kotsifir peterjudson_06_kotsifir peterjudson_07_kotsifir peterjudson_08_kotsifir peterjudson_09_kotsifir peterjudson_10_kotsifir peterjudson_11_kotsifirHenüz yorum yok

Yorum yap

Paylaşım