MANİFATURACILAR ÇARŞISI PLAKÇILIK SUNAR!

mcps_flyer-min

Can Altay ve Saz Arkadaşları tarafından kurgulanan, her tür müziğe açık, ücretsiz kayıt stüdyosu “Manifaturacılar Çarşısı Plakçılık Sunar” (MÇPS) 6 Eylül saat 17:00’da İMÇ – 5533’te açılıyor!

MÇPS, Can Altay ve Saz Arkadaşları (Saz arkadaşları 2016 senesinde İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde “Güncel Sanatta Nesne ve Mekan” dersini alan Beste Tekdoğan, Can Küçük, Cem Örgen, Esra Genç, Gülce Yuyar, Güneş Arısoy, Kıvanç Sert, Nilay Aktuğ, Pelin Şimşek, Selcen Fidan, Selin Karcı, Su Kartal, Ümit Üret, Birtan Yılmaz’ın MÇPS için bir araya gelmesiyle kuruldu.) tarafından hayata geçirilen bir kayıt stüdyosu. 6 Eylül’den itibaren 1 ay boyunca İstanbul Manifaturacılar Çarşısı’nda aktif olacak stüdyoda; her cumartesi ücretsiz kayıt, her çarşamba da podcast yapılacak.

manifaturacılar çarşısı

Projenin fikir sahibi olan Can Altay benzer bir projeyi daha önce Londra’da “Loughborough Records Presents Presence” (LRPP) ismiyle gerçekleştirmişti. Geçtiğimiz yıl Londra’da 1 ay boyunca müzisyenlere ücretsiz kayıt olanağı sunan stüdyo, 70’e yakın isme kayıt olanağı sunmuştu.

Stüdyo mekanı ve içindeki tüm öğelerle Can Altay ve Saz Arkadaşları tarafından üretilen ve Amira Arzık prodüktörlüğünde hayata geçen proje, Unkapanı İMÇ’nin tarihinden parçaları incelerken, geleceğine dair de yeni ihtimaller öneriyor.

6 Eylül’de İMÇ’de açılacak olan “Manifaturacılar Çarşısı Plakçılık Sunar” (MÇPS) stüdyosunda yapılacak kayıtların düzenlemesini de yapacak olan MÇPS, aynı zamanda bu kayıtların farklı mecralarda yayınlanmasına ön ayak olacak.

Kot Sıfır olarak biz de MÇPS’ye her hafta radyo programı formatında yayın yapacağımız podcast serileriyde dahil oluyoruz.

7 Ekim’e kadar sürecek olan kayıt/yayın sürecinde yer almak isteyen herkes aşağıdaki mail adresine başvurabilir ve bilgi alabilir:

mcps5533@gmail.com

MÇPS’nin Facebook sayfanı buradan , Instagram hesabını da buradan ulaşabilirsiniz.

Açılış etkinliği ile ilgili detaylar için de burayı tıklayınız.

Manifaturacılar Çarşısı Plakçılık Sunar 
Kayıt günleri: Çarşamba – Cumartesi
Çalışma saatleri: 12:00 – 18:00
5533 
İMÇ 5.Blok No: 5533
Unkapanı – İstanbul

Paylaşım
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR!

  Kaydet

  Kaydet

  Kaydet

  Kaydet  Henüz yorum yok

  Yorum yap

  Paylaşım