MANTARDAN YAPILMA MİKRO EV: ECOCUBO

ecocubo (5)

Çeşitli kullanımlara uyum sağlayabilen mantardan yapılma mikro ev Ecocubo ile tanışın!

Ekoturizmin büyümesiyle birlikte, şehirden kaçıp doğaya yakınlaşma, doğayla temas kurma deneyimlerini teşvik eden trendler de artıyor. Portekiz tabanlı girişim ‘Ecocubo’ bu alanda ortaya çıkan ihtiyaçlara mükemmel bir çözüm niteliğinde.

Ahşap ve mantar kullanılarak yapılmış bu mikro ev; ekolojik ve sürdürülebilir olmasının yanı sıra esnek bir fonksiyonellik sunuyor. Ayrıca monte edilmesi oldukça kolay. Uyarlanabilir yapısı farklı yerlere ve kullanımlara uyum sağlamasına imkan tanıyor. Bulunduğu yerden bağımsız olarak işlev gösterebilen proje; doğal kaynakları etkin bir şekilde kullanıyor.

9 metrekarelik alanın öyküsünü anlatmak için çekilen videoda, Ecocubo’da geçirilecek bir sabahın nasıl olabileceği anlatılmış. Mekanın nasıl dönüşebildiğini; uyumak, yemek yapmak, banyo yapmak, misafir ağırlamak gibi farklı aktivitelere nasıl adapte olduğunu görüyoruz. Ekolojik malzemelerin doğa ile kurduğu sağlam bağ ve çevresiyle kurduğu sıkı ilişki küçük bir alanın kullanıcının farklı ihtiyaçlarını nasıl karşılayabileceğini gösteriyor.

Mekanın esnekliği ve koşulları hakkında bilgi verildikten sonra, videonun devamında Ecocubo’nun nasıl inşa edildiği anlatılıyor. Projenin amacı yerel aktiviteler ve ekonomileri beslerken aynı zamanda çevre üzerinde olumlu bir etki yaratmak.

ecocubo ecocubo

Paylaşım
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR!


    Henüz yorum yok

    Yorum yap

    Paylaşım