MÜZENİN İÇİNDEKİ PLAJ: “THE BEACH”

PAR7-min

Çoğu firma yıldönümlerini büyük partiler ya da indirimlerle kutlaya dursun; Parisli butik Colette, kutlamalar için sahili Louvre Sarayı’na getirmeyi tercih etti. Daha önce, Washington’daki National Building Museum’un girişimiyle gerçekleştirilen ve ilk defa 2015’de sergilenen interaktif yerleştirme ‘The Beach’, şimdi de Paris’te izleyicileriyle buluşuyor.

Snarkitecture tarafından tasarlanan yerleştirme, sahilde bir yaz gününün tanıdıklığına sahip, sahilin doğal ve kültürel unsurlarını bir araya getiren bir mekan yaratma çabası. 1.000.000’un üzerinde geri dönüştürülebilen plastik toplarla doldurulmuş eğimli bir zemin üstüne yerleşen kurulum; iskele, panel, aynalar gibi bilindik malzemeleri kullanarak her yaştan ziyaretçiyi keşfetmeye, oynamaya ve Louvre Sarayı’nın batı kanadında yer alan Musée des Arts Décoratifs’de dinlenmeye çağırıyor.

the beach

İnsanları bir araya getirmesinin bir uzantısı olarak plajı Colette’in çalışma anlayışının bir karışımı olarak değerlendiren firma, 2015’ten bu yana dünyanın farklı noktalarında sergilenen ‘The Beach’in, şimdi de Paris’te sergilenmesini sağlıyor.

the beach the beach the beach the beach the beachthe beach

Paylaşım
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR!


    Henüz yorum yok

    Yorum yap

    Paylaşım