ÖĞRENCİ İŞİ: ZOR ZAMANLARINIZ İÇİN DUYGUSAL İLK YARDIM KİTİ

emotional-first-aid-kit (6)

Rui Sun tarafından bitirme projesi olarak tasarlanan  “Emotional First Aid Kit (duygusal ilk yardım kiti)”  ruhsal çöküntüler yaşadığımız zamanlarda bizi rahatlatmayı amaçlayan 5 parça objeden oluşan bir set.

Central Saint Martins’in endüstriyel tasarım yüksek lisans programından mezun olan Sun, bu ilk yardım kitini duygusal sağlığımızın en az fiziksel sağlığımız kadar önemli olduğunu göstermek için geliştirmiş.

Kültürümüzün, geçmişimizin, sahip olduklarımızın farklı olmasına rağmen aslında hepimiz benzer duygusal iniş çıkışları yaşıyoruz. Peki, duygusal sağlığımıza da fiziksel sağlığımızla eşit derecede önem verseydik? Bu kit her türlü duygusal senaryoya müdahale etmek için tasarlandı.

Beş ürünün her biri farklı türden bir konfor sağlamak için geliştirilmiş.

Mor solunum maskesi kullanıcı nefes alırken sakinleştirici kokular verir ve kullanıcının yoğun ve gergin anlarda sakin ve net düşünebilmesini sağlar.

Indigo üçüncü göz gözlükleri kullanıcıya üçüncü gözünü hatırlatması için 3 adet lense sahiptir. Olaylara başka açılardan bakmasını sağlarken mavi stres cümbüşü ise sesi mavi mürekkep ile görselleştiren taşınabilir bir hoparlördür.

Yeşil meditasyon stetoskopu ise kullanıcıların kalp ritmlerini dinleyerek nefeslerini ayarlamalarına ve meditasyon yapmalarına yardımcı olur. 

Sarı Özgüven Ateşleyici ise güven eksikliği duyulan anlarda ikilemleri çözmek ve bir çözüm yaratmak için tasarlanmış  ultra hafif bir can yeleği.


Paylaşım
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR!


    Henüz yorum yok

    Yorum yap

    Paylaşım