ÖĞRENCİ İŞİ: ZÜRİH GÖLÜ’NDE YÜZEN KAMUSAL ALAN

etc-zurich-switzerland-manifesta-02-kotsifir-min

ETH Zurich‘ten 32 öğrenci, Manifesta sanat bienali kapsamında, Zürih Gölü’nde yüzen Pavillon of Reflections adında bir yapı tasarladı.

Londralı tasarım ofisi 6a Architects’in kurucusu Tom Emerson liderliğinde yürütülen stüdyoda öğrencilerden, çağdaş sanat bienali Manifesta 11 boyunca alanı ziyaret edecek kentlilerin kullanabileceği bir kamusal alan yaratmaları istendi.

Sürecin sonunda, bienalde kentlileri gölle buluşturan kamusal bir alan, bir buluşma noktası, bienal filmlerinin izlenebileceği bir sinema işlevini üstlenen bir yapı ortaya çıktı.

zürih öğrenci işi kot sıfır

Karaya bir köprüyle bağlanan bu ahşap pavyon, büyük bir sinema perdesine sahip bir havuzu çevreleyen 5 binadan oluşuyor. Bu ahşap adada, bir kule, tribün, bar, güneşlenme terası, sinema perdesi olan bir havuz bulunuyor.

zürih öğrenci işi kot sıfırzürih öğrenci işi kot sıfırzürih öğrenci işi kot sıfırzürih öğrenci işi kot sıfırzürih öğrenci işi kot sıfırzürih öğrenci işi kot sıfırzürih öğrenci işi kot sıfır zürih öğrenci işi kot sıfır zürih öğrenci işi kot sıfır zürih öğrenci işi kot sıfır zürih öğrenci işi kot sıfır zürih öğrenci işi kot sıfır zürih öğrenci işi kot sıfırHenüz yorum yok

Yorum yap

Paylaşım