SANAT ESERİNİ ANDIRAN BİNA CEPHESİ

archi-union-chi-she-kotsifir-00

Archi-union mimarlık ofisi, Çin’in Şangay kentinde bulunan yerel bir sanat galerisinin cephesini bir sergi alanına dönüştürdü.

Kollu bir robot yardımıyla tamamlanan cephe, birçok etkinlik ve atölyeye ev sahipliği yapan yapının inşaa sürecini 5 aylık bir dilime indirmiş.

Restorasyon projesi kapsamında eski yapı daha geniş açıklıkları olan,etkinlik ve sergilerin rahatça kurgulanabileceği bir yapıya dönüşmüş. Yapının tavanı hareketli bir kırma çatıyla kapatılmış. Çatı fonksiyonel özelliklerinin yanı sıra alınan tasarım kararlarıyla da binanın bir bütün olarak algılanmasını sağlıyor.

Yapının en göz alıcı yeri olan dış cephe, önceki yapıdan geri dönüşümle üretilen gri tuğlalardan örülü.tuğla cephe archi-union-chi-she-kotsifir-02 archi-union-chi-she-kotsifir-03 archi-union-chi-she-kotsifir-04 archi-union-chi-she-kotsifir-05 archi-union-chi-she-kotsifir-06 archi-union-chi-she-kotsifir-07 archi-union-chi-she-kotsifir-08 archi-union-chi-she-kotsifir-09 archi-union-chi-she-kotsifir-10 archi-union-chi-she-kotsifir-11

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR!


    Henüz yorum yok

    Yorum yap

    Paylaşım