UMÖB, MİMARLARI, TASARIMCILARI VE SANATÇILARI DESTEĞE ÇAĞIRIYOR

umöb_kotsifir

Ulusal Mimarlık Öğrencileri Buluşması’nın 35.si UMÖB 16.5-Ankara,  28 Ocak- 4 Şubat 2017 tarihinde “GÜM” temasıyla Gazi Üniversitesi, Ortadoğu Teknik Üniversitesi, Ted Üniversitesi, Çankaya Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi ve İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi öğrencileri ortaklığında gerçekleştirilecek.

UMÖB 16.5 ekibi, bu seneki buluşmayı fonlamak üzere indiegogo üzerinden bir kampanya başlattı.

Ekibin çağrısı şöyle:

Sevgili mimarlığa, sanata, tasarıma veya sadece Ankara’ya gönül vermiş dostlar! UMÖB’e kalbini kaptıranlar, her buluşmayı sabırsızlıkla bekleyenler ya da kıyısından köşesinden bir kez UMÖB’e değebilmiş olanlar, değmeyi çok istemiş ama bir türlü fırsatı olmamış olanlar, UMÖB’ten daha yeni haberdar olan; ‘’Aaa bu UMÖB ne de güzel bir şeymiş’’ diyenler! Ya da belki demeyenler , ama sadece öğrenci dostu olanlar!

1993 yılından bu yana düzenlenen tüm UMÖB’lerin eski organizasyon ekipleri , katılımcıları, atölye yürütücüleri ve hatta gelecekteki organizasyon ekipleri, katılımcıları ve atölye yürütücüleri! Bu çağrımız sizlere! 15 Temmuz, OHAL ve dövizin karşı koyamadığımız yükselişi sonrasında tamamen gönüllü olarak; UMÖB’e kalbini kaptırdığı için didinip duran, tek karı buluşma sonrasında katılımcıların yüzünde oluşacak gülümsemeler olacak olan UMÖB 16.5 Ankara ekibi olarak çok zor günler yaşıyor ve 28 Ocak-4 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirmek istediğimiz, tüm detaylarını planladığımız etkinliğimizi finanse edemiyoruz.

Ankara’da ve 8 gün boyunca gerçekleşecek 35. Ulusal Mimarlık Öğrencileri Buluşması’nın masraflarını karşılamak, Türkiye’nin her yanından bir araya gelecek 150 öğrenciyi misafir edebilmek, atölyeler düzenleyebilmek ve bunun ‘’ulusal’’ bir buluşma olması konusundaki hassasiyetimizle buluşmaya katılamayan öğrencileri de online olarak dahil etmeyi planladığımız etkinliğimiz için geçtiğimiz 9 ay boyunca çok çalıştık ancak etkinliğe kısa bir süre kalmışken te finansman kaynağımız olan sponsor destekleriyle ilgili çektiğimiz sıkıntılar yüzünden canımız UMÖB’ümüzün iptal olmasını istemiyoruz. Uzun lafın kısası, dükkanın önüne ‘’KAPATIYORUZ’’ yazısı asmadan evvel mimariye, sanata, kente ve geleceğin mimarlarına, sanatçılarına, tasarımcılarına destek vermek isteyen, 23 yıldır sürmekte olan bu geleneğin devamlılığını sağlamak adına benim de katkım olsun diyebileceğini düşündüğümüz; bu buluşmanın gerçekleşmesinde katkı sağlayacağını umduğumuz sizlerden yardımlarınızı bekliyoruz!

Bize indiegogo hesabımızdan destek çıkabilir, UMÖB’ün bir köşede sessizce nefesinin kesilmesine engel olabilirsiniz! UMÖB yardımlarınıza minnettar kalacaktır! Aynı zamanda sponsorluk tekliflerinize de her zaman açığız. Ayrıca bu çağrımızı sosyal ağlarınızda ve mesleki çevrenizde paylaşarak sesimizin daha gür çıkmasına yardımcı olabilirsiniz!    Henüz yorum yok

    Yorum yap

    Paylaşım